Na dobry start w dorosłość

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Miasto Szczecin otwiera kolejne już mieszkanie chronione, w ramach programu Dom na Start. Tym razem znajduje się ono przy ul. Pocztowej i przeznaczone jest ono dla młodych osób z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Mieszkanie na start IMG 20170914 140025 1

W mieszkaniu przy ul. Pocztowej zamieszkają cztery osoby. Lokal ma blisko 80 m² powierzchni użytkowej. Są w nim cztery pokoje, w tym duży pokój dzienny połączony z kuchnią, łazienka z WC oraz użytkowy przestronny korytarz przynależny do mieszkania. W przekazaniu mieszkania uczestniczył prezydent Szczecina.

– Mam nadzieję , że mieszkanie pomoże w usamodzielnianiu się tym młodym ludziom. Życzę powodzenia. Na pewno będziemy kontynuować ten program i realizować inne projekty społeczne – mówił Piotr Krzystek.

Mieszkanie  udostępniło i wyremontowało Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

– Cieszę się, że to mieszkanie mogliśmy przeznaczyć na ten szczytny cel i że może ono służyć młodym osobom startującym w dorosłość – mówi Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego TBS.

To już piąte mieszkanie chronione na terenie Szczecina, w których łącznie może przebywać 26 młodych osób. W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie kolejnych dwóch tego typu mieszkań chronionych.

Lokale są prowadzone przez Centrum Opieki nad Dzieckiem, które także je wyposaża. Natomiast całą procedurą związaną z kierowaniem osób do tych mieszkań zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Zakłada się, że wychowanek opuszczający „inkubator” przeprowadzi się do swojego samodzielnego mieszkania.

Program Dom na Start

Program mieszkaniowy prowadzony w Szczecinie od dwóch lat. Skierowany do pełnoletnich wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz usamodzielniających się osób niepełnosprawnych. Celem programu jest stworzenie warunków do uzyskania mieszkania i przystosowania się uczestników do realiów codziennego, samodzielnego życia oraz sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie

Więcej na temat tego programu oraz innych programów mieszkaniowych na stronie www.stbs.pl


 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.