Metamorfoza alei Wojska Polskiego

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

W najbliższy weekend, czyli 23 i 24 września fragment al. Wojska Polskiego stanie się deptakiem. Na mieszkańców będzie czekać szereg atrakcji, które mają pokazać potencjał Alei i sens rewitalizacji tego miejsca.

Wojska Polskiego wariant 1 widok 1 2 m

W sobotę i w niedzielę zachodnia pierzeja alei Wojska Polskiego (od legendarnego Pasztecika, przez plac z dawną Ścianą Płaczu, po równie kultowy Sklep Rybny Atol) przeobrazi się w deptak. Niektórzy będą mieli okazję przypomnieć sobie okres świetności tego śródmiejskiego obszaru, inni, siłą wyobraźni, zobaczyć jego przyszłość.

Zanim aleja zmieni na chwilę swój charakter, już od dnia poprzedzającego wydarzenie (piątek, 22 września) w jej części ograniczone zostanie parkowanie i nastąpią wielkie porządki. Specjalistyczna maszyna skrupulatnie wyczyści trotuar, a wolontariusze uporządkują przestrzeń. Organizatorzy mają nadzieję, że do „jesiennych porządków” dołączą okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy. Finałem będzie plenerowy happening „Czystość” w wykonaniu części zespołu reaktywowanego specjalnie na te okazję szczecińskiego Teatru KARTON. Aktorzy zajmą się skwerem przy pierwszej szczecińskiej Pizzerii Piccolo. Po zmroku ulica zyska okolicznościową iluminację – między latarniami zawisną kolorowe girlandy. Warto będzie wybrać się na wieczorny spacer!

piątek, godz. 13 – startujemy – porządkujemy
piątek, godz. 18 - happening „Czystość”

W sobotę i w niedzielę planowane są rozmaite prezentacje a w niedzielę także Pchli Targ, do udziału w którym organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych! Udział jest nieodpłatny, nie wymaga także formalności. Będzie można sprzedać lub wymienić się niepotrzebnymi rzeczami, podzielić ulubionymi smakami (domowymi wypiekami i przetworami), albo zaprezentować rękodzieło. Znajdzie się także miejsce dla ulicznych buskerów – muzyków i artystów wszelakiej maści. Najciekawsze z prezentacji artystycznych oraz kulinarnych zostaną nagrodzone.

sobota, godz. 18–21.30 – wieczór na Głównej Alei Miasta

niedziela, godz. 10–15 – pchili targ

W działania włączyła się Rada Osiedla Śródmieście-Zachód – mieszkanki dzielnicy usmażą placki ziemniaczane na 35 sposobów. TRAFO Trafostacja Sztuki przygotowuję specjalną ekspozycję oraz program kreatywnych działań edukacyjnych. Od niedzielnego południa na skwerze przy Pizzerii Piccolo działać będzie Akademia Cyrkowa – najmłodsi (a także starsi) będą mogli spróbować swoich umiejętności akrobatycznych, albo nauczyć się żonglerki. Centralnym punktem „Spotkania przy Głównej Alei” będzie scena umieszczona na platformie ciężarówki. W programie koncerty, oraz prezentacje.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki oraz MediaDizajn. Organizatorzy są otwarci na kolejne propozycje oraz koncepty, które mogą ubarwić to wyjątkowe Spotkanie. Zgłoszenia i pytania należy kierować na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod numerem telefonu +48 881 625 499.

Koncepcje rewitalizacji al. Wojska Polskiego przedstawiono w galerii.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.