Dom dla studenta – kolejna odsłona programu

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Z początkiem roku akademickiego kolejni studenci zamieszkają w lokalach przygotowanych dla nich w ramach programu „Dom dla studenta”. Tym razem do czterech mieszkań Szczecińskiego TBS wprowadzi się 17 żaków. Dom dla studenta to jeden z projektów realizowanych w ramach Akademickiego Szczecina. „Dom dla studenta” to wspólny program Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Miasta Szczecin skierowany do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem.

Dom dla studenta edycja 2017 cz IMG 20171004 130753

– Jego podstawowym celem jest stworzenie przyjaznego systemu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych w czasie nauki. A także ułatwienie rozpoczęcia i kontynuowania kariery zawodowej w Szczecinie, a następnie trwałe związanie z miastem – mówi Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego TBS.

Mieszkania są wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni. Wysokość czynszu to ok. 400 złotych na osobę (bez mediów), czyli taniej niż na rynku prywatnym. Umowy najmu są zawierane na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na następny okres.

Oferta Szczecińskiego TBS stanowi uzupełnienie dla istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

W tym roku STBS proponowało mieszkania dla studentów w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza,Wojska Polskiego i ks. Piotra Ściegiennego. W ramach tegorocznego naboru do czterech mieszkań wprowadziło się 17 studentów, w tym 11 z Wydziału Informatyki. Nowych mieszkańców lokalu przy ul. Chodkiewicza odwiedzili prezydent Szczecina Piotr Krzystek, prezes Szczecińskiego TBS Grażyna Szotkowska oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.  

– Bardzo się cieszę, że studenci chętnie korzystają z tej możliwości. Na pewno będziem y kontynuować ten program. Dziękuję uczelniom za współpracę. Życzę studentom dobrego zamieszkiwania w lokalu i sukcesów na uczelni – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Program „Dom dla studenta” realizowany w Szczecinie jest od 4 lat. Do tej w ramach programu udostępniono 18 mieszkań, w których żyje i uczy się 76 studentów.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.