Oferta Non stop – mieszkania do wynajęcia

Print Friendly, PDF & Email
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Gmina Miasto Szczecin oferuje najem mieszkań będących w jej dyspozycji, które stanowią własność Szczecińskiego TBS lub TBS Prawobrzeże. 

Wykazy oferowanych lokali mieszkalnych są w sposób ciągły i na bieżąco aktualizowane. Zawierają szczegółowe informacje dotyczące lokalu, jego położenia, standardu funkcjonalnego i technicznego wraz podaniem wysokości czynszu najmu oraz szacunkowych kosztów związanych z opłatami za media dostarczane do lokalu, a także wysokości kaucji zabezpieczającej.

Wnioski o zawarcie umowy najmu jednego z lokali mieszkalnych przyjmowane są w trybie non-stop wyłącznie w siedzibie ZBiLK. Druki wniosków i załączników można pobrać w formie elektronicznej (w formacie .pdf umieszczone na strinie zbilk.szczecin.pl), bądź bezpośrednio w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.


Dwa razy w tygodniu – we wtorki i w piątki – mieszkanie można obejrzeć po uprzednim telefonicznym lub osobistym umówieniu się z pracownikami Szczecińskiego TBS przy ul. Boh. Getta Warszawskiego 1 (numery telefonów do kontaktu 91 430 91 11 lub 91 430 91 51, pokój nr 5 parter ) oraz TBS Prawobrzeże przy ul. Winogronowej 11 F (numer telefonu do kontaktu 91 46 13 692 wew. 155, pokój 010, parter). 

Podstawowym warunkiem ubiegania się o najem lokalu mieszkalnego ujętego w jednym z wykazów jest spełnienie wymagań dotyczących wysokości średnich miesięcznych dochodów gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się o najem. Informacja o wysokości dochodów gospodarstwa domowego, które uprawniają do zawarcia umowy najmu znajduje się przy wykazie. 

O pierwszeństwie do zawarcia umowy najmu lokalu (oznaczonego jako WOLNY) ujętego w jednym z wykazów decyduje DATA i GODZINA złożenia kompletnego wniosku w siedzibie Zarządu przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie.

Wnioskodawca może złożyć wyłącznie jeden kompletny wniosek na jeden lokal mieszkalny ujęty w jednym z trzech wykazów.

Wnioski niekompletne bez wskazania konkretnego lokalu mieszkalnego nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe informacje na temat zasad najmu mieszkań będących w dyspozycji Gminy Miasto Szczecin można uzyskać pod numerami telefonu: Biuro Obsługi Interesanta tel. 91 48 86 333 lub 91 48 86 301 oraz Dział Gospodarowania Lokalami Mieszkalnymi tel. 91 43 45 455.

WYMAGANE DOKUMENTY:

  • wniosek – plik do pobrania
  • zaświadczenie o dochodach z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku (wszystkich osób pełnoletnich) – plik do pobrania,
  • zaświadczenie z właściwego miejscowo Urzędu Skarbowego o wysokości dochodu za 2017 rok (wszystkich osób pełnoletnich),
  • oświadczenie o posiadaniu bądź nie posiadaniu tytułu prawnego do lokalu (wszystkich osób pełnoletnich) – plik do pobrania,
  • kserokopia wyroku o rozwodzie lub separacji* (oryginał do wglądu),
  • kserokopia wyroku o alimentach* (oryginał do wglądu)
  • kserokopia dokumentu dotyczącego niepełnosprawności wnioskodawcy, małżonka lub innej osoby, która będzie wspólnie zamieszkiwała, w przypadku dziecka – decyzja o pobieraniu zasiłku pielęgnacyjnego* (oryginał do wglądu)
  • inne wynikające ze szczególnej sytuacji osoby ubiegającej się o najem mieszkania.

*dołączyć jeżeli dotyczy wnioskodawcy bądź osoby lub osób współubiegających się o najem

 
Szczegółowa lista mieszkań do wynajęcia znajduje się na stronie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.