AKTUALNOŚCI

Dom dla studenta – kolejna odsłona programu

Drukuj, utwórz PDF lub wyślij

Z początkiem roku akademickiego kolejni studenci zamieszkają w lokalach przygotowanych dla nich w ramach programu „Dom dla studenta”. Tym razem do czterech mieszkań Szczecińskiego TBS wprowadzi się 17 żaków. Dom dla studenta to jeden z projektów realizowanych w ramach Akademickiego Szczecina. „Dom dla studenta” to wspólny program Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Miasta Szczecin skierowany do studentów szczecińskich uczelni wyższych na stałe mieszkających poza Szczecinem.

Dom dla studenta edycja 2017 cz IMG 20171004 130753

– Jego podstawowym celem jest stworzenie przyjaznego systemu zaspokajania potrzeb mieszkaniowych w czasie nauki. A także ułatwienie rozpoczęcia i kontynuowania kariery zawodowej w Szczecinie, a następnie trwałe związanie z miastem – mówi Grażyna Szotkowska, prezes zarządu Szczecińskiego TBS.

Mieszkania są wyremontowane, wyposażone oraz dostosowane do potrzeb studentów. W pokojach znajdują się biurka, łóżka, szafy i komody. Kuchnia i łazienka są w pełni wyposażone. Mieszkania znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie szczecińskich uczelni. Wysokość czynszu to ok. 400 złotych na osobę (bez mediów), czyli taniej niż na rynku prywatnym. Umowy najmu są zawierane na jeden rok akademicki z możliwością przedłużenia na następny okres.

Oferta Szczecińskiego TBS stanowi uzupełnienie dla istniejącego systemu – stancji, akademików, mieszkań wynajmowanych od osób prywatnych.

W tym roku STBS proponowało mieszkania dla studentów w ścisłym śródmieściu, w rejonie ulic: Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Jana Karola Chodkiewicza,Wojska Polskiego i ks. Piotra Ściegiennego. W ramach tegorocznego naboru do czterech mieszkań wprowadziło się 17 studentów, w tym 11 z Wydziału Informatyki. Nowych mieszkańców lokalu przy ul. Chodkiewicza odwiedzili prezydent Szczecina Piotr Krzystek, prezes Szczecińskiego TBS Grażyna Szotkowska oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.  

– Bardzo się cieszę, że studenci chętnie korzystają z tej możliwości. Na pewno będziem y kontynuować ten program. Dziękuję uczelniom za współpracę. Życzę studentom dobrego zamieszkiwania w lokalu i sukcesów na uczelni – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Program „Dom dla studenta” realizowany w Szczecinie jest od 4 lat. Do tej w ramach programu udostępniono 18 mieszkań, w których żyje i uczy się 76 studentów.

„Wrzosowe wzgórze” na wiosnę

Drukuj, utwórz PDF lub wyślij

Oferta Szczecińskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego przedstawiona na odbywających się w miniony weekend (30 września – 1 października 2017) jubileuszowych 30 Targach Nieruchomości i Wyposażenia „Home Arena” spotkała się z ciepłym przyjęciem odwiedzających.

STBS targi 2010 09 01 10

W tej edycji targów głównym punktem oferty były mieszkania na osiedlu „Wrzosowe wzgórze”, którego budowa rozpoczęła się w tym roku, a mieszkania będą gotowe do zasiedlenia na wiosnę 2019 r. 

Osiedle położone jest przy ul. Szosa Polska u zbiegu z ul. Dojazdową na Wzgórzach Warszewskich i z wielu okien rozciąga się wspaniały widoka na malownicze rozlewiska Odry i rozciągające się za nimi jezioro Dąbie. Nowa inwestycja to 274 mieszkania, w których dominują najchętniej wybierane mieszkania dwupokojowe. Cztery lokale na parterze przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tradycyjnie już Szczecińskie TBS oferuje standard wyposażenia „pod klucz” pozwalający zamieszkać od razu po otrzymaniu kluczy, bez konieczności przeprowadzania prac adaptacyjnych czy remontowych. 

Każda inwestycja jest oddawana wraz ze starannie zagospodarowaną wspólną przestrzenią wokół budynków, placami zabaw dla dzieci, zielenią i małą artchitekturą uprzyjemniającą czas spędzany na osiedlach i ułatwiającą budowanie przyjaznych relacji międzysąsiedzkich. Na osiedlu planowany jest również żłobek dla najmłodszych mieszkańców.

Pracownicy Szczecińskiego TBS oprócz prezentacji walorów osiedla przybliżali także gościom zasady systemu partycypacji w kosztach budowy lokali, a także na bieżąco oceniali czy zainteresowany mieszkaniem spełnia warunki do zawarcia umowy. 

Spotkajmy się na targach Home Arena

Drukuj, utwórz PDF lub wyślij

Szczecińskie TBS serdecznie zaprasza do odwiedzenia w najbliższy weekend swojego stoiska na targach Home Arena, które są największą imprezą targową w branży nieruchomości w Zachodniopomorskiem. 

STBS Targi Home Arena 2017 03 02

Targi są doskonałą okazją do zaprezentowania Państwu komfortowych mieszkań Szczecińskiego TBS na nowo powstającym osiedlu Wrzosowe wzgórze z zapierającym dech w piersiach widokiem na jezioro Dąbie i dogodnym dojazdem do centrum.
Wszystkie nasze mieszkania są wykonane w standardzie pod klucz. Tradycyjną niską zabudowę łączymy z nowoczesną infrastrukturą i parkingami. Dbamy, by oczy mieszkańców cieszyła zieleń, maluchy miały dostęp do placów zabaw, a nieco starsi do boisk czy ławek na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do spotkań podczas targów. W ich trakcie będą mogli Państwo poznać rozkład mieszkań, dowiedzieć się na czym polega partycypacja i jak mieć własne „M” już za 1200 zł/m².

Do zobaczenia!

kiedy: 30 września – 1 października 2017 (sobota i niedziela)
gdzie: hala widowiskowo-sportowa AZOTY ARENA, ul. Władysława Szafera 3/5/7, 70-953 Szczecin

Strona 1 z 26

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.