O NAS

Print Friendly, PDF & Email
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

NASZA MISJA  |  ORGANY SPÓŁKI | NAGRODY | STRUKTURA SPÓŁKI 

20latstbs

 

Szczecińskie TBS – krajowy lider w budowie mieszkań w partycypacji

 

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego jest spółką należącą w stu procentach do Gminy Miasta Szczecin.
Od 20 lat zajmujemy się budowaniem mieszkań dla szczecinian, zarządzaniem lokalami komunalnymi (głównie w śródmieściu) oraz wspólnotami mieszkaniowymi.


Nasza misja

Tworzymy ofertę mieszkań przyjaznych. Rozumiemy przez to zarówno lokale ładne i wygodne, ale także niedrogie. Chcemy by nasze mieszkania były wygodnym miejscem do życia.


Podejmując się nowych inwestycji, godzimy rachunek ekonomiczny z jakością, funkcjonalnością i estetyką. Dbamy też o walory użytkowe budynków i ich otoczenia.
Zmieniamy przestrzeń śródmieścia – przywracamy świetność historycznej zabudowy i dbamy o szczecińskie podwórka. Modernizując i remontując śródmiejskie kamienice podnosimy ich standard, by poprawić warunki mieszkaniowe naszych najemców. Najważniejszy dla nas jest człowiek.


Zarządzając nieruchomościami stawiamy sobie za cel satysfakcję mieszkańców ich wygodę i bezpieczeństwo. Dążymy do podnoszenia jakości świadczonych usług. Celom tym służy wdrożony i doskonalony system zarządzania jakością.
Wszystko po to, by każdy z mieszkańców mógł powiedzieć: "mój dom jest tutaj".

Prezes Zarządu
Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.
Grażyna Szotkowska

 

Organy spółki

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona na podstawie Uchwały nr XXVIII/364/96 Rady Miejskiej w Szczecinie z dnia 2 grudnia 1996 roku, wpisana w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000157810.

NIP 852-18-50-722
REGON 811015666
Nr konta bankowego (ogólny): PEKAO SA I oddział w Szczecinie  84 1240 3813 1111 0000 4379 3958

Rozpoczęcie działalności – 1 stycznia 1997 r.
Kapitał zakładowy spółki – 267 022 525,00 złotych wpłacony i wniesiony w całości
Właściciel – Gmina Miasto Szczecin (100% udziałów)


Zarząd spółki
Grażyna Szotkowska – prezes zarządu

Zarząd ustanowił i udzielił prokury następującym osobom:

  1. Mariusz Lewandowski
  2. Krystyna Polito
  3. Jadwiga Świderska
  4. Marcin Wajdziak

Rodzaj prokury: prokura łączna.


Rada nadzorcza
Józef Perenc – przewodniczący rady nadzorczej
Krystian Wawrzyniak – wiceprzewodniczący rady nadzorczej
Włodzimierz Waśniewski – sekretarz rady nadzorczej
Bohdan Roszkowski – członek rady nadzorczej
Jan Stasiak – członek rady nadzorczej

 

 

 

Nagrody

W całej Polsce jesteśmy doceniani za rewitalizacje szczecińskich kamienic, które przywróciły im utracony urok. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia:

Tytuł "Modernizacja Roku 2015" w kategorii "Obiekty mieszkalne" za Rewitalizację RAZEM – program rewitalizacji budynków położonych między ulicami: Bohaterów Getta Warszawskiego, Królowej Jadwigi i aleją Wojska Polskiego. 

○ Statuetka w kategorii "Wydarzenie Roku" z okazji Dnia Pracownika Socjalnego 2015 za za budowanie systemowych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego i chronionego dla osób starszych na termnie inwestycji przeprowadzonej w ramach Programu Rewitalizacja RAZEM


○ Laureat programu "Jakość Roku 2015" w katergorii „Usługa”. Program organizowany przez Fundację Qualitas we współpracy z European Organization for Quality.

○ Pierwsze miejsce w Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2014 organizowanym przez "Strefę Gospodarki", niezależny dodatek do "Dziennika Gazety Prawnej".

○ Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "Towarzystwo Budownictwa Społecznego Partnerem Mieszkańca". 


○ Gepard Biznesu 2011.

○ Pierwsze miejsce w Rankingu Najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2011 organizowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną".

○ Gepard Biznesu 2008

○ Gazela Biznesu 2009

○ Nagroda II stopnia w konkursie "Budowa Roku 2003" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za osiedle mieszkaniowe wielorodzinne przy ul. Jana Chryzostoma Paska.

○ Wyróżnienie "Nagrody Roku 2002' Stowarzyszenia Architektów Polskich, za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych – zespół zabudowy mieszkaniowo-usługowej w kwartale ulic: Jana Chryzostoma Paska, Parkowej, Emilii Plater i placu Matki Teresy z Kalkuty.

○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w konkursie "Modernizacja roku 2001" za renowację budynku przy ul. Krzywoustego 22.


○ Dyplom uznania w konkursie "Budowa Roku 2001" organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za realizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w III edycji konkursu "Życie w architekturze" za renowację kwartału turzyńskiego.

○ Nagroda Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w konkursie "Modernizacja roku 98" za renowację budynku przy ul. Pocztowej.


○ Wyróżnienie "Nagroda Roku 1998" Stowarzyszenia Architektów Polskich za renowację kwartału turzyńskiego nr 27.

 

Struktura organizacyjna spółki

STBS SCHEMAT ORGANIZACYJNY 2017 08 02

 

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.