Mała akademia liderów społecznych: Jak pomagać osobom w kryzysie bezdomności?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na kolejne spotkanie online w ramach małej akademii liderów społecznych. Tym razem na tapecie wsparcie osób w kryzysie bezdomności. 

Czy każda osoba bezdomna ma tak „na własne życzenie"? Jak rozmawiać z osobami bez domu, które spotykamy na klatkach schodowych, szczególnie w okresach zimowych? Jak im pomóc? Na te i inne pytania w trakcie spotkania online odpowiadać będą Małgorzata Nowosielecka ze Szczecińskiego Tygodnia Ubogich „Spotkania przy zupie” i Arkadiusz Oryszewski ze Stowarzyszenia Feniks. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Rozmowa odbędzie się już w środę, 18 listopada 2020, o godz. 18 na Facebooku ŚRODKA. Wydarzenie na Facebooku tutaj

mala akademia liderow

O gościach

Małgorzata Nowosielecka – studentka pracy socjalnej i współorganizatorka szczecińskich Spotkań przy zupie, skierowanych dla osób ubogich i doświadczających bezdomności. Prywatnie, od dwóch miesięcy szczęśliwa żona. Lubi zachwycać się małymi rzeczami. Codziennie doświadcza, że Szczecin leży nad morzem… dobra.

Arkadiusz Oryszewski – od 17 lat związany ze szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, które działa na rzecz osób bezdomnych i wykluczonych na terenie Gminy Szczecin oraz Gminy Police. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim prace socjalną na Kierunku Socjologia oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych – zarządzanie organizacją społeczną. Od 2006 roku prezes Stowarzyszenia Feniks.

Skąd środki?

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji", koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.