Nowoczesność i ekologia

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Szczecińskie TBS realizuje szereg inwestycji, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w mieście. Spółka prowadzi obecnie prace w kilkunastu budynkach w centru m Szczecina. Likwiduje stare, nieekologiczne piece, podłącza budynki do sieci miejskiej i przeprowadza termomodernizację. To wszystko przy wsparciu pochodzącym z programu Kawka.

DSCN1933

Ogólnopolski Program Kawka to przede wszystkim poprawa jakości powietrza w mieście, osiągana poprzez konkretne działania tj. zmiana starego źródła ciepła na ekologiczne, termomodernizację czyli wymianę okien, drzwi oraz ocieplenie ścian i stropów. Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje już kolejną edycję Programu Kawka. Obecnie trwają prace w 13 budynkach, będących własnością Szczecińskiego TBS lub zarządzanych przez spółkę. Roboty są prowadzone m.in.: przy ulicy Bogusława 10, 11, 12, przy ul. Chodkiewicza 10, Królowej Jadwigi 40 i Bohaterów Getta Warszawskiego 18, 15.

Większość prac jest w końcowej fazie realizacji, niektóre będą finalizowane w pierwszym kwartale przyszłego roku. Część już została zakończona np. przy al. Wojska Polskiego 36, gdzie zmieniono sposób ogrzewania na miejskie oraz przeprowadzono termomodernizację.

Łączne koszty przewidziane na realizację tych działań w ramach Programu Kawka wynoszą blisko 6,8 mln zł, w tym blisko połowa pochodzi z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

  • DSCN1933
  • DSCN4140
  • DSCN4156

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.