×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /aktualnosci/mieszkania-dla-seniorow-2018/galeria is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Nowe mieszkanie chronione dla seniorów

Print Friendly, PDF & Email
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Od marca w Szczecinie funkcjonować będzie kolejne mieszkanie chronione dla osób starszych. Całodobową opieką objętych zostanie 14 seniorów. Będzie to szóste tego typu mieszkanie w naszym mieście. Lokal przekazało i wyremontowało Szczecińskie TBS.

Mieszkanie powstało z połączenia trzech lokali – łącznie jego powierzchnia wynosi niemal 250 m². Seniorzy mają do dyspozycji 6 pokoi (1-, 2- i 3-osobowych), trzy łazienki, wspólny salon, kuchnię i jadalnię. Mieszkanie jest w całości pozbawione barier architektonicznych oraz przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem jest położenie w ścisłym centrum Szczecina – w kamienicy przy al. Piastów.

W lokalu zamieszka 14 seniorów. W mieszkaniu przez całą dobę będą opiekunki, które będą pomagały seniorom we wszystkich czynnościach oraz będą prowadziły zajęcia aktywizacyjne.

IMG 20180220 113355 m1

Wychodzimy naprzeciw potrzebom seniorów – powiedział podczas otwarcia Piotr Krzystek, Prezydent Miasta. – Mieszkania chronione to bardzo przyjazna forma opieki nad osobami, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować we własnych środowiskach. Jest to bardzo dobre uzupełnienie systemu wsparcia seniorów w naszym mieście.

Koszt kapitalnego remontu mieszkania wyniósł ok. 400 tys. zł, wyposażenie – ok. 100 tys zł. Prace remontowe zostały sfinansowane ze środków Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Szczecin oraz z dotacji unijnej w ramach projektu „Kreator bezpieczeństwa” realizowanego przez MOPR, którego celem jest rozszerzenie dostępności usług społecznych dla mieszkańców Szczecina – w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.
W ramach środków z programu zakupiono też całe wyposażenie mieszkania.

Ponadto środki z dotacji zostaną przeznaczone na utrzymanie mieszkania oraz pokrycie kosztów usług opieki i wsparcia dla seniorów. Dzięki temu do końca czerwca 2023 roku seniorzy nie będą ponosić opłat z tego tytułu. Jedyny koszt jaki będą pokrywać to opłata za środki czystości oraz wyżywienie.

Będzie to już szóste mieszkanie chronione dla seniorów w naszym mieście. W pięciu do tej pory funkcjonujących są miejsca dla 28 seniorów. Obecnie ta liczba wzrośnie do 42 miejsc.

{gallery}/aktualnosci/mieszkania-dla-seniorow-2018/galeria{/gallery}

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.