Spacer po naszych podwórkach

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Najpiękniejsze podwórka, najładniejsze przedogródki i urocze skrawki zieleni stały się punktami na trasie spaceru „Od podwórka”. Wśród odwiedzanych miejsc nie zabraknie także tych wykonanych przez Szczecińskie TBS.

W sobotę (17 marca) o godz. 11 startuje pierwszy spacer śladem najpiękniejszych podwórek i przedogródków trzech osiedli Szczecina: Turzyn, Centrum i Śródmieście-Zachód.  – Długo szukałyśmy miejsc, które stały się podstawą szlaku. Być może gdzieś są jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej zielone punkty, ale my bazowałyśmy na społecznym zrywie – to właśnie bliżsi i dalsi sąsiedzi wskazali nam te, które warto odwiedzić – wyjaśniają Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze ŚRODKA – Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego, które są koordynatorkami wydarzenia „Od podwórka”.

Celem akcji jest prezentacja najpiękniejszych i najbardziej gościnnych podwórek, ale też wymiana doświadczeń i inspiracja do działania. Wiosenna przechadzka ich śladem rozpocznie się w podwórku przy siedzibie ŚRODKA, położonej przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody przy sklepie Andergrand, „plomba” Szczecińskiego TBS) o godzinie 11. Po spacerze będzie mały poczęstunek. W jego trakcie będzie można zyskać wiedzę dotyczącą planowania sąsiedzkiego ogródka czy radę na temat tego, jak zdobyć wsparcie finansowe na ogrodnicze działania. Spotkanie będzie też okazją do wymiany roślin (zachęcamy do przynoszenia sadzonek i niechcianych już roślin domowych). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”, realizowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

srodek siedziba
Siedziba Śródmiejskiego Punktu sąsiedzkiego ŚRODEK – punkt zbiórki w sobotę, 17 marca 2018 r.

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.