Duża rodzina na swoim

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Szczecińskie TBS przekazało kolejne mieszkania w ramach programu „Dom Dużej Rodziny”. W środę odwiedziliśmy jedną z rodzin, która właśnie wprowadziła się do takiego lokalu. „Dom Dużej Rodziny” to jeden z 9 programów jakie Szczecin oferuje w ramach pakietu „Zamieszkaj dobrze!”.

Rodzina państwa Kuźmów, składająca się z sześciu osób, wprowadziła się właśnie do lokalu przy ul. Łuczniczej na Niebuszewie.

Podoba nam się bardzo okolica, spokój i cisza. W końcu mogliśmy się zakotwiczyć, a nie tułać się od mieszkania do mieszkania – mówią zgodnie Anna i Jarosław Kuźmowie. – Mieszkanie jest duże i wygodne. Jednym słowem same plusy.

Rodzina Kuźmów wprowadziła się do dwupoziomowego czteropokojowego mieszkania o powierzchni ok. 80 m², oprócz pokojów znajdują się w nim kuchnia, pomieszczenie gospodarcze i dwie łazienki.

To jest jeden z projektów mieszkaniowych, które realizujemy z myślą o rodzinach – mówił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. – Liczymy, że to będzie wasz nowy dom na najbliższe lata.

Lokal należy do Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i został kompleksowo przez spółkę zmodernizowany oraz wyposażony.

Mieszkanie jest przestronne i, co ważne, o czynszu komunalnym. Dodatkowo rodzina może starać się o dodatek mieszkaniowy – mówiła Grażyna Szotkowska, prezes Szczecińskiego TBS. – W ramach programu DDR do tej pory wynajęliśmy trzy mieszkania.

Idea programu. Program „Dom Dużej Rodziny” ruszył w 2016 roku. Zakłada pomoc rodzinom, które mieszkają w Szczecinie minimum 3 lata i w dniu podpisania umowy nie mają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie miasta. Rodzina powinna składać się przynamniej z trójki dzieci. Pomocą objęte zostają te rodziny wielodzietne, które ze względu na sytuację finansową nie mogą zapewnić sobie odpowiednich warunków mieszkaniowych we własnym zakresie, jednak są w stanie ponosić koszty związane z utrzymaniem mieszkania. W tych rodzinach nie może występować problem uzależnień, a także zadłużenie dotychczas zajmowanego lokalu. Czynsz najmu w lokalu wynajmowanym w ramach programu jest taki sam jak w mieszkaniu komunalnym. Rodziny mogą ubiegać się także o dodatek mieszkaniowy.

„Zamieszkaj dobrze!” to pakiet dziewięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z różnych środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów, które na ustalonych zasadach mogą wynająć mieszkanie. Miasto – dysponując mieszkaniami w obu gminnych TBS-ach oraz we własnym zasobie mieszkaniowym – wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczych lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.

Programy mieszkaniowe realizowane w ramach pakietu „Zamieszkaj dobrze!”:

  • Dom dla dziecka – wpiera dzieci, których rodzice nie mają możliwości opieki i wychowania. Skierowany jest do osób i podmiotów wykonujących zadania pieczy zastępczej.
  • Dom na start – dwa programy: dla wychowanków opuszczających placówki opiekuńczo wychowawcze na czas usamodzielnienia się (inkubator) i dla wychowanków opuszczających inkubatory lub placówki opiekuńczo-wychowawcze przygotowanych do samodzielnego życia.
  • Dom dla seniora – mieszkania wspomagane dla osób, które nie wymagają całodobowej opieki. Dają bezpieczeństwo zamieszkania oraz możliwość korzystania z oferty pobliskich klubów lub świetlic dla seniorów oraz mieszkania chronione z całodobową opieką, zastępujące pobyt w domach pomocy społecznej.
  • Za życiem – mieszkania dla osób z lekkim upośledzeniem umysłowym samodzielnie prowadzący swoje gospodarstwa domowe i nie wymagający całodobowej opieki
  • Dom dla studenta – program skierowany do studentów szczecińskich uczelni na stałe mieszkających poza Szczecinem.
  • Dom dla absolwenta – dla absolwentów szkół średnich i wyższych uczelni podejmujących pracę lub zatrudnionych w Szczecinie w zawodach istotnych dla rozwoju miasta lub ważnych dla mieszkańców.
  • Dom Dużej Rodziny – pomoc dla wielodzietnych rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci nieposiadających własnego domu lub zamieszkujących małe mieszkania.
  • Nowy Dom – dla rzetelnych najemców zasobów komunalnych chcących poprawić swoje warunki mieszkaniowe w wyniku zamiany mieszkania na mieszkanie pełnostandardowe.

Oprócz tego Szczecin wynajmuje mieszkania najuboższym (socjalne), lokale do remontu, buduje nowe mieszkania o czynszu komunalnym, które realizują TBS-y.

stbs duza rodzina na swoim 2

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.