SponTany, czyli sąsiedzkie potańcówki

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Tanecznym krokiem uczcijmy Międzynarodowy Dzień Tańca! Dwa szczecińskie podwórka roztańczą się w Międzynarodowy Dzień Tańca, który przypada już w niedzielę, 29 kwietnia. To taneczne święto zakończy pokaz filmu Bobbi Jene. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” we współpracy z Radą Osiedla Śródmieście-Zachód, Szczecińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, klubem Hormon i mieszkańcami śródmiejskich osiedli organizuje SponTany – Sąsiedzkie Potańcówki.

– Wszyscy doskonale wiedzą, że taniec jest bardzo ważnym czynnikiem w życiu. Niestety często o tym zapominamy. Nie tańczymy, bo brakuje czasu, jesteśmy zmęczeni, trzeba gdzieś wyjść. A tańczyć można wszędzie, nawet na podwórku w najbliższej okolicy. Taniec ma niesamowitą moc integrującą, stąd pomysł na potańcówki sąsiedzkie – tłumaczą Agata Adamowicz i Basia Tereszko z „Oswajania sztuki”, pomysłodawczynie i koordynatorki akcji.

Taneczne spotkania odbędą się w niedzielę (29 kwietnia 2018 r.) w godz. 17–19 na dwóch szczecińskich podwórkach – przy ul. Jagiełły 22 (przy siedzibie Rady Osiedla Śródmieście-Zachód) oraz przy al. Wojska Polskiego 38 (podwórko z placem zabaw niedaleko ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego). Mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzić czas z Domem Tańca Szczecin, przypomnieć sobie lub poznać tańce korowodowe, w kręgu, w parach, czy tańce bretońskie. Zaplanowane są również potańcówki do muzyki retro granej przez dja Tomma i dja Kaina. Będzie to dobrze spędzony wspólny czas z tańcem i słodkim poczęstunkiem.

– Wyjdźmy na podwórko by nauczyć się tańczyć, pobujać przy znanych piosenkach albo po prostu posiedzieć na świeżym powietrzu, zjeść coś i posłuchać muzyki – zapraszają organizatorki.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca zakończone będzie pokazem filmu Bobbi Jene w reżyserii Elviry Lind. Ten amerykański dokument pokazuje drogę Bobbi Jene Smith, tancerki o niebanalnym talencie, wizerunku i osobowości. W 2005 roku zdecydowała się wyjechać do Izraela, aby tańczyć pod kierunkiem słynnego tancerza i choreografa Ohada Naharina. Jednak po trwającej ponad dekadę udanej gwiazdorskiej karierze w Batsheva Dance Company – ku zaskoczeniu wszystkich – Smith zdecydowała się opuścić Izrael i mieszkającego tam jej życiowego partnera. Zdecydowała się wrócić do USA i zawalczyć tam o własną artystyczną niezależność. Start filmu o 19.00 w klubie Hormon przy ul. Monte Cassino 6.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. SponTany, czyli Sąsiedzkie Potańcówki mają być początkiem regularnych spotkań tanecznych na najbardziej aktywnych podwórkach w Szczecinie. Akcja realizowana jest w ramach projektu miasTOmy – program animacji społecznej na obszarze rewitalizacji, współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin w związku z projektem pn. Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie. Więcej: www.oswajaniesztuki.pl.

 

Sąsiedzkie potańcówki

kiedy 29 kwietnia 2018, godz. 17–19

gdzie

  • podwórko 1 – ul. Łokietka 22 (niedaleko siedziby Rady Osiedla Śródmieście-Zachód)
  • podwórko 2 – al. Wojska Polskiego 38 (niedaleko ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego)

organizator Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”

partnerzy Rada Osiedla Śródmieście-Zachód, Rada Szczecińskie TBS, Dom Tańca Szczecin

 

Projekcja filmu Bobbi Jene

kiedy i gdzie – 29 kwietnia 2018 r. (niedziela), godz. 19, Filmiarnia Cafe Hormon, ul. Monte Cassino 6 (wejście od Piłsudskiego)

wstęp – bezpłatny, od 16 r.ż.

partner – Hormon

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.