Sentymentalny powrót do PRL-u

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

W dniu 1 maja 2019 r. o godz. 12 w kamienicy PCK przy al. Wojska Polskiego 63 zostanie otwarta wystawa będąca podsumowaniem akcji „Szczecin szlakiem PRL”.

Wystawa powstała dzięki staraniom samozwańczego kaowca – Justyny Machnik, która od początku 2017 r. zabiera nas na popularne spacery pod hasłem „Szczecin szlakiem PRL”.

Na 18 mkw. w kamienicy przy al. Wojska Polskiego 63 (wejście od al. Piłsudskiego, obok straganów z kwiatami) urządzono siedem ministref wyposażonych w przedmioty z PRL-owskich realiów: przedpokój, łazienkę, duży pokój, pokój dziecięco-młodzieżowy, strefę kultury, handel-rzemiosło, gabinet prominenta.

W łazience nie zabrakło legendarnej pralki Frani, w salonie króluje telewizor neptun, w gabinecie prominenta biurko z komitetu wojewódzkiego PZPR.

Całość zorganizowano w taki sposób, żeby wystawa przypominała mieszkanie z tamtych czasów. Jest bardzo realistycznie. Dla wszystkich pamiętających czasy PRL wizyta tutaj będzie nostalgiczną podróżą w przeszłość, a dla młodego pokolenia polem do nieustającego zdziwienia nad ówczesną rzeczywistością. Ambicją twórczyni wystawy było zgromadzenie oryginalnych przedmiotów z tamtych czasów.

– Oryginalnych, czyli prezentowanych w stanie zastanym. Żaden z przedmiotów nie był przerabiany, poddawany renowacji czy stylizowany na czasy Polski Ludowej – tłumaczy swoją koncepcję wystawy Justyna Machnik.

Wystawa nie będzie stale otwarta w godzinach od–do, lecz udostępniana podczas spaceru „Szczecin szlakiem PRL” i być może otwierana kilka razy w miesiącu dla pozostałych chętnych. W przygotowaniu instrukcja obsługi – przewodnik po wystawie.

Więcej informacji na profilu projektu na Facebooku oraz na stronie partnera: wszczecinie.pl.

_______________

co – Otwarcie wystawy o PRL
kiedy – 1 maja 2019 r., godz. 12
gdzie – kamienica PCK – al. Wojska Polskiego 63 (wejście od al. Piłsudskiego, w bramie na prawo), III piętro

PRL prominent 1

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.