Kolorowy dzień sąsiada na osiedlu „Na górce”

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

W przedostatnią sobotę czerwca mieszkańcy osiedla „Na górce” mieli okazję poznać swoich sąsiadów podczas licznych atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Sąsiada – cyklicznego wydarzenia, które organizuje Szczecińskie TBS.

Radosna muzyka i zapach dań z grilla przez cały dzień wskazywał drogę na osiedle przy ulicy Strzeleckiej, a wypełniony po brzegi program nie pozwolił na nudę. Dla biegających z pomalowanymi buźkami maluchów klaun Tomi przygotował zabawy na scenie oraz warsztaty cyrkowe i plastyczne. Szczudlarze wyczarowywali zwierzęce postaci z balonów, a maluchy robiły gigantyczne bańki mydlane i ozdabiały chodniki kredowymi rysunkami.

Na nieco starszych czekały warsztaty z tworzenia biżuterii i kurs pilotowania minidronów.

Atrakcją, która przyciągała bez względu na wiek był tradycyjnie turniej gry w kapsle. To już niemal znak rozpoznawczy każdego Dnia Sąsiada.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia mieszkańcy poznali ofertę pobliskich organizacji pozarządowych i mogli porozmawiać z wolontariuszami Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Fundacji Kamienica nr 1, Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego „Środek” oraz Jadłodzielni.

Na koniec wicemistrzowie Polski w tańcu towarzyskim – Kinga Kaczmarek i Damian Grabowski – zaprezentowali profesjonalne wykonanie rumby, jive’a i innych popularnych tańców latynoskich. Po pokazie, pod okiem mistrzów, chętni ćwiczyli kroki cza-czy i samby oraz mogli spróbować własnych sił w tańcu na scenie.

Organizowany od 10 lat przez Szczecińskie TBS Dzień Sąsiada cieszy się niezmienną popularnością i co roku jest niezapomnianym świętem dla mieszkańców. Potwierdziła to jedna z uczestniczek wydarzenia, mama kilkuletniego chłopca. – Taka impreza to świetny pomysł – mówiła. – Syn świetnie się bawił. Zresztą ja również – dodała.

Zdjęcia w naszej galerii choć trochę oddają gorącą atmosferę wydarzenia. 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.