Wakacje w Centrum Seniora

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Wycieczka z przewodnikiem szlakiem PRL, karaoke, joga śmiechu, wizyta studyjna w Gdyni oraz tematyczne spotkania z ekspertami – m.in. takie wydarzenia przygotowało dla seniorów i ich rodzin Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego 16. Najmłodsi zaś będą mogli spędzić w Centrum „Wakacje u dziadków”. 

Wakacyjne miesiące w Centrum Seniora przy ul. Bolesława Śmiałego 16 w Szczecinie upłyną pod znakiem wielu aktywności, a każda z nich będzie okazją do zacieśnienia sąsiedzkich relacji wśród lokalnej społeczności.

Oto szczegółowy program wydarzeń na lipiec i sierpień:

Wakacje u dziadków

kiedy: 8 lipca –23 sierpnia 2019 r.

Propozycja całodniowych zajęć programowych adresowanych do dzieci w wieku od 6. lat spędzających wakacje w mieście. 

Uczestnikom działania zostanie zapewniona fachowa opieka (emerytowani nauczyciele), wyżywienie, a atrakcyjny program wycieczek, zajęć sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych zapewni bezpieczną i atrakcyjną formę spędzenia wakacji w mieście.

Akcja będzie miała na celu niwelowanie stereotypów i budowania pozytywnego wizerunku seniorów, a także tworzenia więzi i budowania dialogu międzypokoleniowego, w tym integrację różnych grup wiekowych, rozwój wolontariatu i mentoringu, w tym międzypokoleniowego.

Udział w zajęciach jest odpłatny (25 zł/dzień). Liczba miejsc ograniczona – 20 osób/dziennie

Szczecin szlakiem PRL

kiedy: 21 lipca 2019 r.

Spacer „Szczecin szlakiem PRL” to prezentacja kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki – wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury. Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją.

Przewodniczka podczas 3-godzinego spaceru, przeprowadzi grupę zgłoszonych uczestników po ulicach Szczecina. Uczestnicy będą mieć zagwarantowane zagadki i retro nagrody.

Organizatorzy zapewniają uczestników napoje i zabezpieczenie medyczne w postaci ratownika medycznego. Udział w wydarzeniu jest płatny – 5 zł/osobę

Senior po sąsiedzku

kiedy: 24 sierpnia 2019 r.

Jednodniowa wizyta studyjna w Gdyni dla przedstawicieli Centrum Seniora, Miejskiej Rady Seniorów, Klubów Seniora, NGO ukierunkowanych na pracę z seniorami oraz ich podopiecznych.

Celem wizyty jest zapoznanie się z działalnością gdyńskidego Centrum Seniora. Będzie to dobra okazja do wymiany doświadczeń, wspólnej dyskusji i poznania realizowanych przez sąsaiadów projektów oraz do nawiązania współpracy. 

Wizyta studyjna pozwoli na przeniesienie dobrych praktyk na grunt Szczecina. 

W programie: przejazd autokarem w obie strony, wyżywienie, ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne oraz bilety wstępu do Centrum Wolności i Solidarności, co będzie także formą kultywowania polskich tradycji wolnościowych i ważnych dla naszego kraju wydarzeń historycznych.

Udział w wydarzeniu jest odpłatny (200 zł/osobę). Liczba miejsc ograniczona – 40 osób

Pomocna dłoń

kiedy: lipiec – sierpień 2019 r.

Działania adresowane będą do członków najbliższej rodziny i opiekunów osób starszych będących w trudnych sytuacjach życiowych, związanych z problemami zdrowotnymi i finansowymi, rodzinnymi i innymi. 

Centrum Seniora będzie: źródłem bieżących informacji o możliwościach i formach otrzymania pomocy w indywidualnych przypadkach. 

Z częstotliwością min 1 raz w miesiącu organizowane będą spotkania z przedstawicielami instytucji pomocowych oraz grupy wsparcia dla członków rodzin.

Działanie realizowane w ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodek Pomocy Rodzinie, Szczecińskim Centrum świadczeń, domami pomocy społecznej, grupą psychiatrów, psychologów, geriatrów, fizjoterapeutów i rehabilitantów oraz innymi specjalistami według zapotrzebowania osób starszych i ich rodzin. 

Przy współpracy z podmiotami zewnętrznymi centrum zostanie wyposażone w schodołaz, wózek inwalidzki, balkonik, kule ortopedyczne. 

Sprzęt będzie nieodpłatnie wypożyczany (podmiotom prawnym) organizującym wydarzenia dla seniorów i umożliwi w nich udział także osobom niepełnosprawnym.

Kawiarenka seniora

kiedy: lipiec – sierpień 2019 r.

To cykliczne, cotygodniowe spotkania, których celem będzie tworzenie więzi i budowania dialogu, w tym np.: działania sąsiedzkie, integrujące różne grupy wiekowe, inicjatywy obywatelskie, inicjatywy skupiające pasjonatów danej dziedziny. 

Stworzenie w centrum miejsca spotkań seniorów oraz przedstawicieli środowisk, instytucji i organizacji działających w sferze polityki senioralnej.

W ramach kawiarenki funkcjonować będzie m.in.:

 • klub starej płyty i karaoke dla seniorów
 • salon gier towarzyskich – Zagraj z nami seniorami
 • kącik prasowy
 • minibiblioteczka „Bank czasu”
 • galeria, w której prezentowane będą wystawy prac plastycznych, rękodzieła, prace malarskie, fotografie itp.

Na spotkania w kawiarence zapraszani będą goście w osobach znanych i popularnych w mieście seniorów, a także animatorzy prowadzący tematyczne spotkania w kawiarence tj.: joga śmiechu, zumba itp. 

Spotkania tematyczne:

 • Relacje w rodzinie – jak się nie pogubić 
 • Leśna kąpiel – naturalne dbanie o zdrowie
 • Jak bawić się z wnukami – „dziadkowanie” przez zabawę
 • Dzień z pupilem

Spotkania ze specjalistami

kiedy: lipec – sierpień 2019 r.

Spotkania mają na celu pomoc i wsparcie osób starszym oraz ich rodzinom w rozwiązaniu problemów z jakimi się zmagają.

W zależności od potrzeb i zainteresowania będziemy zapraszać specjalistów z różnych dziedzin, np.

 • pracownika socjalnego
 • radcę prawnego
 • dietetyka
 • policjanta.

Spotkania będą miały charakter indywidualny i zorganizowane zostaną w taki sposób, by zachować tajemnicę zawodową celem ochrony prywatności osób korzystających z porad. Spotkania będą się odbywać cyklicznie, zgodnie z zapotrzebowaniem, min. 4 razy w miesiącu.

Szczegółowy program pracy Centrum Seniora w Szczecinie jest też dostępny na stronie internetowej www.seniorszczecin.pl.

Zapraszamy!

wielkie otwarcie 1

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.