Spacer za smakami PRL po Śródmieściu

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zanim wszyscy wpadniemy w szał uszek i barszczu – ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spacer z Justyna Machnik śladem śródmiejskich smaków PRL.

J. Machnik fot. A. PiętakW Śródmieściu kryje się wiele miejsc, które trwają niewzruszenie od lat. Spacer „Smaki PRL" to wspomnienie kultowych szczecińskich przysmaków, których sława trwa w najlepsze do dziś. PRL to nie tylko ocet, warto się przekonać!

Trasę opracowała i nasze kubki smakowe poprowadzi Justyna Machnik. Przewodnik turystyczny po Szczecinie, założycielka i prezeska stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA. Od 2013 r. koordynatorka projektu Kamienice Szczecina (współtwórczyni trasy „Niezwykli szczecinianie i ich kamienice”), od 2018 r. realizuje autorski projekt Szczecin szlakiem PRL (trasa, prywatna wystawa). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Animatorka wydarzeń kulturalnych. Od 2008 r. w ramach projektu Usługi Dla Ludności odwiedza i dokumentuje stare zakłady rzemieślnicze w Szczecinie. Tu zadziwia i wzrusza wysiłek przetrwania, uwielbienie fachu, „dbałość o reputację”, samozwańcza przestrzeń warsztatowa. Poczyniła o nich materiały radiowe, artykuły, zorganizowała odwiedziny u rzemieślników w ramach festiwalu Spoiwa Kultury, ciekawych ludzi Szczecina wetknęła w witryny zakładowe, co Jakub Bessarab uwiecznił na niezwykłych fotografiach (wystawa w Piwnicy Kana). W 2015 r. w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie odbyła się wystawa „Mistrzowie rzemiosła”.

Zbiórka się w dzień grudniowy, tj. 11 grudnia o godz. 17.00 pod popiersiem Marszałka Piłsudskiego przy placu Szarych Szeregów. Wstęp WOLNY! Na spacer zapraszają organizatorzy – ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI. 

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

WYDARZENIE NA FACEBOOKU tutaj

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Rejon Lewobrzeże
tel. 91 430 91 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejon Prawobrzeże
tel. 91 461 36 92
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 430 91 83, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
Rejon Lewobrzeże
  91 430 91 15 od 8 do 15.30
Rejon Prawobrzeże
  91 461 36 92 wew.160 od 8 do 15.30
Pogotowie Lokatorskie
  91 488 09 86 po 15 i w dni wolne

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.