Komiks od ŚRODKA

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komiks to wspaniały sposób na opowiadanie różnorodnych i barwnych historii. Jak stworzyć własną opowieść obrazkową inspirowaną codziennością? O tym podczas bezpłatnych warsztatów w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim.

Połączenie obrazu i tekstu wzbogaca i poszerza możliwości przedstawiania przygód niezwykłych postaci – od superbohaterów, poprzez wścibskich reporterów, aż po niezwykłe postacie historyczne. Jednak komiks pozwala też na snucie opowieści o najbliższym otoczeniu i osobach, które znamy i uważamy za ważne. ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na warsztaty, których uczestnicy nauczą się tworzyć własny komiks z tego, co jest im najbliższe. Będą mieli okazję poznać metody budowania historii, wybierania miejsc i kreowania postaci. Bo przygoda może kryć się pod krzesłem, rozpoczynać w bramie naszego domu lub naszej ulicy, a bohaterem być może zostanie tajemnicza ciocia, bohaterski sąsiad lub dawno zgubiona srebrna łyżeczka. 

Warsztat odbędzie się 13 lutego (czwartek) w godzinach 17-19 w nowej siedzibie ŚRODKA, tj. przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43. Udział mogą wziąć wszyscy od 10. do 99. roku życia, którzy chcieliby wspólnie poszukać komiksowej inspiracji w codzienności. Będzie to pierwsze z serii dwóch spotkań, kolejne już 22 lutego – warto wziąć udział w obydwu!

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY, organizator zapewnia materiały. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja mailowa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości należy podać swoje imię, wiek i numer telefonu. W tytule wpisać: KOMIKS.

fot. Kaska Jankiewicz kaskajankiewiczWarsztat poprowadzi Wojciech Ciesielski. Ukończył Muzealnictwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2006–2018 pracował w Muzeum Sztuki Współczesnej, oddziale Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wykładał „Historię sztuki, kultury i designu” w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz „Psychofizjologię widzenia” w Akademii Sztuki w Szczecinie. Autor licznych artykułów z zakresu historii sztuki oraz szeroko pojętej krytyki artystycznej. Kurator licznych wystaw sztuki współczesnej. Autor komiksowego bloga Komiks TV (komikstv.blogspot.com) oraz komiksu „Zosia. Pierwsze loty". Zosia znalazła się też w przestrzeni miejskiej – w grudniu 2019 roku komiks wylądował w Szczecinie w formie ekspozycji w GALERII [od] ULICY przy ul. Jagiellońskiej 92.

Wydarzenie na Facebooku tutaj

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „miastoteka" realizowanego w związku z projektem „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji", koordynowanym przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanym przez Miasto Szczecin w ramach projektu pn. „Rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie".

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Rejon Lewobrzeże
tel. 91 430 91 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejon Prawobrzeże
tel. 91 461 36 92
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 430 91 83, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
Rejon Lewobrzeże
  91 430 91 15 od 8 do 15.30
Rejon Prawobrzeże
  91 461 36 92 wew.160 od 8 do 15.30
Pogotowie Lokatorskie
  91 488 09 86 po 15 i w dni wolne

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.