Coś, co zostało

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Zapraszamy na kolejne WYJĄTKOWE działanie z cyklu „WITRYNA” w Obiekcie KREATYWNYM przy Kr. JADWIGI 2, TU Centrum Szczecin. 16 czerwca 2020, godz. 18 spotkanie i odsłonięcie ekspozycji, która będzie dostępna przez najbliższe 2 tygodnie przez całą dobę, dzięki niej przeniesiemy się w czasie.

Coś, co zostało jest pracą semestralną Patrycji Jędrzejewskiej, studentki II roku zrealizowaną w Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych, na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie we współpracy z Tu Centrum.Szczecin.

Główną inspiracją do tej ekspozycji jest wykonana w 1980 roku fotografia autorstwa Zofii Rydet przedstawiająca witrynę „Pracowni czapek” z niezwykle modnie zaaranżowaną witryną (aktualnie jest to witryna Obiektu Kreatywnego Jadwiga), która powstała podczas pracy artystki nad cyklem „Zapis socjologiczny” – zdradza nam autorka ekspozycji.

Zofia Rydet jest niezwykle ważną postacią dla polskiej sztuki, dzieło jej życia, o którym mówiła: „Coś, co zostanie”, jest inspiracją dla wielu młodych i doświadczonych fotografów oraz artystów z wielu dziedzin. Przy pomocy fotografii, artystka stworzyła prawdziwy obraz społeczeństwa zostawiając światu wspaniałą pamiątkę, tego co było, a dzięki niej – zostało.

Instalacja Patrycji Jędrzejewskiej odtwarza witrynę przy użyciu materiałów z odzysku, przywołując klimat dawnych dni próbuje przenieść widzów 40 lat wstecz.

– Rekwizyty zbierałam wśród znajomych i rodziny przez kilka tygodni, dzięki tym rzeczom, które „zostały” w ich domach oraz pamiątkowej fotografii z 1980 roku możemy na nowo oglądać tę witrynę – dodaje Patrycja.

cos co zostalo patrycja jedrzejewska

autorka instalacji – Patrycja Jędrzejewska

opieka artystyczna i merytoryczna – prof. dr hab. Kamil Kuskowski i dr Dariusz Fodczuk

kierownik produkcji – Rafal Bajena

miejsceObiekt KREATYWNY JADWIGA 2, ul. błogosławionej Królowej Jadwigi 2, Szczecin

współpracaFilmServices • Akademia Sztuki • Szczecińskie TBS

wydarzenie na fecebooku – https://www.facebook.com/Centrum.Szczecin/

Akademia Sztuki w Szczecinie Tu Centrum.Szczecin – FILMSERVICES Szczecin


Cykl WITRYNA – modelowe działania, jak realizować akcje artystyczne angażujące społecznie bez finansowania ze środków publicznych, prowadzone jest we współpracy z Pracownią Działań Audiowizualnych i Performatywnych Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Tu Centrum.Szczecin i FilmServices Szczecin.

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.