Bezpłatne wakacyjne zajęcia dla dzieci

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Nadeszły wakacje i ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki znów zaprasza młodszych mieszkańców do udziału w dyskusji o mieście. Ruszają WAKACJE ZE ŚWIETLICĄ ŚRÓDMIEJSKĄ!


Ten cykl o mieście przeznaczony jest dla najmłodszych mieszkańców! – W Świetlicy Śródmiejskiej uczymy się, jak obserwować miasto, a także jak je współtworzyć – opowiadają prowadzące, Ada Krawczak i Zuza Waligórska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. W ramach spotkań warsztatowych uczestnicy będą krążyć wokół tematu miasta, jednocześnie ucząc się technik plastycznych, zdobywając kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli miejskiego aktywisty, czy też projektując różne działania w przestrzeni miejskiej. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina!

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6–14 lat. Wakacyjna odsłona zajęć stanowi całość i udział uwzględnia udział we wszystkich pięciu spotkaniach. Zajęcia trwać będą 2 godziny i odbywać się będą w 2 turach (pierwsza w godz. 9.30–11.30 oraz driga w godz. 12.30–14.30) w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43/U1 (róg ul. bł. Królowej Jadwigi i Boh. Getta Warszawskiego). Udział jest bezpłatny, organizator zapewnia też materiały. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online: https://forms.gle/PynLqpkKahFg9vHw8. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program

20 lipca (poniedziałek) | Jak powstaje miasto?

Kto decyduje jak będą biegną ulice i jak zbudowane są domy? Przez ostatnie 200 lat urodziło się mnóstwo pomysłów jak stworzyć miasto od zera, by było przyjazne. W czasie warsztatów zapoznamy się z kilkoma z pomysłów na miasto, zastanowimy się, jakie cechy musi mieć miasto. Każdy uczestników opracuje własną wizję miasta, w którym chciałby mieszkać

21 lipca (wtorek) | Gdzie w mieście można zobaczyć sztukę?

Czy sztuka powinna być dostępna dla każdego? Czy jest miejsce na sztukę w przestrzeni publicznej? Porozmawiamy o sztuce w mieście – nie tylko tej należącej do świata muzeów i galerii, ale również tej z którą na co dzień spotykamy się na ulicach i w parkach Szczecina. Każdy z uczestników wykona z masy solnej własną propozycję pomnika / postumentu – z myślą o przestrzeni, którą zna w mieście.

22 lipca (środa) | Uwaga! Zabytek w mieście!

Czym jest zabytek? Jak się mieszka w zabytku? Gdzie i jakie zabytki mamy w Szczecinie? Porozmawiamy o starych szczecińskich kamienicach – skąd się wzięły, ile mają lat i kto je wybudował. Zastanowimy się, co kryją ich wnętrza. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie posadzki do kamienicy i dzięki jej powieleniu ułożymy w ŚRODKU wspólną nową podłogę!

23 lipca (czwartek) | Bohaterki i Bohaterowie

Kim są mieszkańcy miasta? Co robią i co – jeśli w ogóle – odróżnia ich od mieszkańców wsi? Opowiemy o ludziach, którzy budowali Szczecin jaki znamy. W ramach warsztatów wykonamy też wyjątkowe szczecińską grę typu „memory” na wzór gry Sombrero czy melonik.

24 lipca (piątek) | Budujemy miasto

Podsumowując wszystkie nasze dotychczasowe miasto-doświadczenia, wspólnie zaplanujemy i wybudujemy miasto z klocków Lego.

O prowadzących

Ada Krawczak – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku projektowanie graficzne, na co dzień działa we własnym studio Lines&Dots projektując na potrzeby szczecińskich instytucji kultury m.in. Filharmonii, Inkubatora Kultury czy Akademii Sztuki. Specjalizuje się w projektowaniu identyfikacji wizualnych i wydawnictw. W 2015 roku współpracowała z INKU Szczecińskim Inkubatorem Kultury tworząc warsztaty artystyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Była kuratorką zbiorowej wystawy młodych projektantek i artystek pn. Dziewczyny. Od 2016 współtworzy projekt Dobre Praktyki, który ma za zadanie zwrócić uwagę mieszkańców i przedsiębiorców Szczecina na reklamową przestrzeń miasta i pomóc ją uporządkować. Od 2017 działa w stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI jako grafik i animator. W wolnym czasie kolekcjonuje litery. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu reklama NIEwdzięczna.

Zuzanna Waligórska – projektantka graficzna, absolwentka psychologii oraz grafiki projektowej. Pracowała jako graficzka w agencjach projektowych w Niemczech i Austrii, a także jako freelancer. Dwukrotnie uczestniczyła w organizowanych przez Galerię BWA Wrocław warsztatach dotyczących ilustracji i składu publikacji Kopublikacja, których efektem było wydanie ilustrowanego wydawnictwa Opowiadanie. Współpracowała z Akademią Sztuki w Szczecinie tworząc identyfikację wydarzeń muzycznych. W wolnym czasie pracuje nad krojem pisma przeznaczonym dla dzieci uczących się czytać oraz osób z trudnościami w czytaniu. Działa w Stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI, współtworząc wydarzenia kulturalne. W projekcie pełnić będzie funkcję animatora.

Zuza i Ada fot. A. Strychalska

Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie”.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/340003956991426/

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Biuro
91 430 91 00
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
91 430 91 15 od 8.00 - 15.30
91 488 09 86 po 15.00 
i w dni wolne (pogotowie lokatorskie)

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.