Osiedle Pokładowa – Fregaty

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Osiedle położone nad jeziorem Dąbie przy ul. Fregaty, Pokładowej, Masztowej i Oficerskiej.

O INWESTYCJI  |  STANDARD MIESZKAŃ  | ZOBACZ BIEŻĄCĄ OFERTĘ

Fregaty


O inwestycji

Osiedle „Fregaty” położone jest przy nowo wybudowanej ul. Fregaty, będącej przedłużeniem ul. Masztowej. W sumie w pierwszym etapie powstało sześć budynków, w których oddano do użytku blisko 200 mieszkań. Aktualnie trwają prace przy realizacji drugiego etapu osiedla Pokładowa – Fregaty, pomiędzy nowo utworzonym odcienikem ul. Pokładowej i ul. Fregaty, w którym powstanie 178 mieszkań. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj. Wszystko to w sąsiedztwie jeziora Dąbie. 

Atutem osiedla z pewnością jest bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (kąpielisko  jest obecniemodernizowane). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa. Dogodny dostęp do obiektów handlowych i usługowych w centrum Dąbia, a także komunikacji miejskiej łączącej osiedle z innymi dzielnicami Szczwecina są kolejnym atutem osiedla.

Budowa osiedla była dużym wyzwaniem ze względu na bliskość wody (jezioro Dąbie). Cała inwestycja jest posadowiona na palach. Zastosowane tu rozwiązania technologiczne gwarantują możliwość długotrwałego użytkowania osiedla przez jego mieszkańców.

Bliskość jeziora to naprawdę duży atut tej inwestycji. Mieszkańcy osiedla mają kąpielisko miejskie niemalże na wyciągnięcie ręki.

Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. Zastosowano kolumny żwirowe wraz z materacem geosyntetycznym. Następnie przystąpiono do realizacji zasadniczej części inwestycji.

Teren wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe.  Zasadzono także drzewa i wysiano trawę.

Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała również droga osiedlowa – ul. Fregaty – przedłużenie ul. Masztowej.

Koszt pierwszego etapu inwestycji wyniósł ok. 60 mln zł.

W pierwszym etapoe inwestycji wybudowano 6 budynków, w których znajduje się 184 mieszkania

  • Fregaty-11
  • Fregaty-12
  • Fregaty-13
  • Fregaty-2
  • Fregaty-3
  • Fregaty-4
  • Fregaty-6
  • Fregaty-Dabie


Standard „pod klucz”

Mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, są wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców jest jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znalazły się nowoczesne wykładziny, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne. W  mieszkaniach zamontowano zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, nowe okna i drzwi. Mieszkania parterowe mają dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano także lokale dla osób niepełnosprawnych.

 Bieżąca oferta

Zachęcamy do sprawdzenia aktualnej oferty Szczecińskiego TBS. Zobacz dostępne mieszkania

 

 

 

kontakt TBS SZYBKI KONTAKT

 

Rejon Lewobrzeże
tel. 91 430 91 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejon Prawobrzeże
tel. 91 461 36 92
e-mail: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta mieszkaniowa
91 430 91 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
91 430 91 83, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Awarie i usterki
Rejon Lewobrzeże
  91 430 91 15 od 8 do 15.30
Rejon Prawobrzeże
  91 461 36 92 wew.160 od 8 do 15.30
Pogotowie Lokatorskie
  91 488 09 86 po 15 i w dni wolne

 

Cookies

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.